poniedziałek, 14 lipca 2014

Wyciągarki to sprzęt stosowany nie tylko w samochodach terenowych

Urządzenia takie jak wciągarki i wyciągarki znamy przede wszystkim jako sprzęt stosowany w samochodach terenowych. Jednakże narzędzia te znajdują swoje zastosowanie także w innych miejscach, w których podnoszenie i transportowanie dużych przedmiotów jest koniecznością.

Wyciągarka linowa -lina ze stali nierdzewnej
Wiele warsztatów i magazynów wykorzystuje wyciągarki do przenoszenia ciężkich maszyn i przedmiotów. Dzięki nim wykonywanie zadań przez pracowników jest o wiele szybsze i prostsze. Jeżeli chodzi o same wyciągarki, to w sprzedaży możemy spotkać się z ich kilkoma rodzajami. Ze względu na różnorodność ich zapotrzebowania i siłę podnośnika, wyróżniamy wyciągarki elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne oraz ręczne. Różnią się nie tylko budową, ale przede wszystkim siłą i rodzajem napędu. Wyciągarki hydrauliczne zasilane są, jak nazwa wskazuje, silnikiem hydraulicznym. Dla sprawniejszego działania do narzędzi tego typu dodaje się pompkę hydrauliczną. Ze względu na swoją wysoką cenę i trudności w montażu są rzadziej stosowane i wykorzystywane głównie przez duże firmy budowlane. Wśród miłośników jazdy terenowej, dużą popularność zyskały wyciągarki mechaniczne. Nie należą do najdroższych, a moc zależy od napędu silnika samochodu. Ze względu na ich wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i niezawodność stają się jednymi z częściej kupowanych wyciągarek. Do prac lżejszych wykorzystuje się wyciągarki ręczne. Ich działanie jest proste i bazuje na sile mięśni użytkownika. Aczkolwiek największą wadą jest ich waga. Urządzenia te są dosyć ciężkie, przez co ich przenoszenie może stanowić spory problem. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zaliczamy wyciągarki elektryczne. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim ich prosty montaż i obsługa. Urządzenia te podczas stosowania nie wymagają użycia dużej siły fizycznej operatora. Ich konstrukcja sprawia, że praktycznie całą pracę wykonują samodzielnie. Dodatkowo, w porównaniu do innych modeli, wyciągarki elektryczne charakteryzują się bardzo dużą mocą, wytrzymałością i prędkością pracy.

Ze względu na sposób działania i przenoszenia produktów, wyciągarki elektryczne możemy podzielić na linowe i łańcuchowe. Aczkolwiek w pracach magazynowych, częściej spotykamy się z modelami wyposażonymi w wyciągarki linowe. W związku z tym warto wspomnieć także o różnych typach lin. Do najczęściej stosowanych zaliczamy liny stalowe i liny syntetyczne. W magazynach związanych z przemysłem spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, jachtowym i żeglarskim wykorzystuje się liny ze stali nierdzewnej. Są one znacznie odporniejsze na działanie czynników chemicznych, w tym środowisko kwaśne, lub zasadowe. Natomiast w przypadku innych prac oraz w sportach terenowych większą popularnością cieszą się liny syntetyczne. Charakteryzują się większą wytrzymałością i mniejszą wagą niż liny stalowe. Dodatkowo wyciągarki z linami syntetycznymi są bezpieczniejsze w przypadku ich gwałtownego zerwani. W syntetycznych typach nie występuje efekt „bicza”, gdyż lina szybko wytraca swoją energię. Ponadto liny syntetyczne lepiej sprawdzają się w warunkach wodnych i nie występuje tutaj ryzyko ich zagniatania. Nie można jednak nie wspomnieć, że także wyciągarki łańcuchowe mogą odnaleźć swoje miejsce w magazynach. Przede wszystkim stosuje się je podczas transportu, w pracach montażowych i remontowych.
Wyciągarka linowa emaks
Wyciągarki linowe emaks

Wiele producentów w swoich sklepach oferuje najróżniejsze modele wyciągarek. Jednakże godnym polecenia jest asortyment sklepu emaks.pl. Szeroki wybór i niskie ceny zachęcają do kupna i wypróbowania wyciągarek linowych zarówno do pojazdów terenowych, jak i zadań magazynowych. Wyciągarki linowe emaks, cechują się wytrzymałością, kompaktową budową oraz niedużą wagą. Dodatkowa ich zaletą jest cena oraz bardzo duża moc. Długa, 26metrowa lina wytrzymuje ciężar do 6124 kg. Parametry urządzeń sklepu emaks zapewniają ich wykorzystanie zarówno dla celów hobbistycznych, jak również w profesjonalnych warsztatach, na budowie, czy w magazynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wystaw swój komentarz: